Ashley Sigrest – zmanipulovaná

Její příběh není vůbec netypický, jak by se mohlo zdát. Stovky znásilněných žen, které přiměl k potratu obecný názor přátel či sousedů a také tlak potratové loby, nyní nejenom vyznávají, že svého činu litují, ale také aktivně bojují za život počatých dětí. Je tomu tak i v případě Ashley Sigrest.
Tato žena byla znásilněna někým, komu důvěřovala a koho znala ještě ze střední školy. Nesvěřila se s tím ani svým rodičům a protože se styděla, neohlásila věc na policii. Když se ukázalo, že je těhotná, měla takový strach z reakce, kterou očekávala doma, že si šla raději pro radu ke kamarádkám. Ty pak společně uznaly, že „nejlepším východiskem bude potrat”. Ashley se tedy přihlásila na potratovou kliniku, tam se svěřila se svým příběhem, ale také dala jasně najevo, že vlastně neví, jestli chce skutečně podstoupit „zákrok“. Místo skutečné pomoci v hledání odpovědi na svou otázku se ale dočkala jen nátlaku, aby co nejrychleji podepsala papíry a tím sprovodila „problém“ ze světa. „Nikdo se ani nepokusil mne vyslechnout,“ vypráví po mnoha letech. „Byla jsem tehdy v depresi a potřebovala jsem někoho, kdo by mi jen obyčejně podal ruku,“ dodává.
Místo toho ji přiměli zabít dítě. „Uvrhlo mě to do spirály ještě hlubší deprese. Začala jsem pít, protože jsem si uvědomovala, že jsem zabila své dítě, své tělo a krev,“ přiznává dnes dvaatřicetiletá žena. „Po všechna ta léta mě pronásledovala myšlenka, že mi tehdy nikdo neřekl, že se nemusím rozhodnout pro potrat, že se tehdy nenašel nikdo, kdo by mi pomohl,“ říká důrazně žena, která to chce změnit.
Proto založila organizaci Save the 1, která si klade za cíl zachraňovat děti přicházející na svět po znásilnění, a pomáhat ženám, které uvažují o potratu. „Znám mnoho žen, které otěhotněly po znásilnění, podstoupily potrat a nyní toho nesmírně litují. Stud jim ale nedovoluje o tom mluvit. Chci, aby se tato organizace stala jejich hlasem,“ uzavírá Sigrest.
 

Se svolením převzato z informačního oběžníku HPŽ ČR 4/2013 - https://prolife.cz/?a=15&id=3