Anna Slaugh Richey - matkou ve třinácti letech

Anna Slaugh Richey byla zneužívána svým otčímem od útlého dětství. Když jí bylo dvanáct, poprvé otěhotněla. Neřekla o tom nikomu kromě něho. Byla vystrašená a osamělá. Muž přinutil vyděšené dítě k potratu. O rok později ale děvčátko znovu otěhotnělo, jenže po zkušenosti s prvním potratem tentokrát otčímovi nic neřeklo.
Matka si ale po nějaké době všimla, že tělo její dcerky se začíná měnit a dostala z ní přiznání těhotenství. Jakmile se matka dověděla, kdo je otcem, okamžitě se sbalila, popadla děti a odstěhovala se. Později ohlásila celou věc na policii. Otčím byl nakonec odsouzen na deset let do vězení.
Anna ale byla vystavena neustálému nátlaku, aby znovu podstoupila potrat. Přesvědčovali ji terapeuti, psychologové i lékaři, kteří si byli absolutně jisti tím, že je to nejlepší východisko. Jenže odvážné děvče s nimi nesouhlasilo. „Ve škole jsme se učili, že DNA dítěte pochází od obou rodičů, a to znamenalo, že dítě je z poloviny moje. Také jsem si uvědomovala, že dítě bude v následujících měsících v mém těle, a proto bude více moje, nežli jeho. Věděla jsem i to, že jestli podstoupím potrat, udělám přesně to, co si on přál, a že to bude jeho další vítězství nade mnou. Nejenom že by ve mně zabil nevinnost, ale také by zabil mou dcerku,“ vypráví a ještě dodává, že ačkoli by jí potrat pravděpodobně zjednodušil život, právě narození dítěte bylo jednou z  věcí, o které se vyplatí bojovat.
Těhotenství pro ni bylo mimořádně obtížnou dobou. Byla drobná a její věk s sebou nesl obrovské riziko. Mnozí lidé se od ní odvrátili, a přece v sobě statečně nosila dítě. Když pak na ultrazvuku slyšela, jak mu bije srdíčko, zamilovala si je, jak sama přiznává. „Právě v tom okamžiku jsem se rozhodla, že o adopci nemůže být řeč,“ zdůrazňuje. Josey Ann se narodila předčasně, ale zdravá, 28. června 1995.
Zpočátku se o ni starala především babička, tak aby nezletilá Anna mohla dokončit studium. Nyní má manžela, který miluje ji i její dceru, a spolu s mužem mají ještě další čtyři děti. A když ji občas přepadne noční můra, zahání ji úsměvem své nejstarší dcery. „Pouze se občas otřesu při pomyšlení, že bych se kdy mohla rozhodnout pro potrat a že by tu teď nebyla,“ vyznává. Josey je už osmnáct let, hraje na kytaru, připravuje se na vysokou školu a je aktivní v místní farnosti. „Ona je jedním z mnoha důvodů, proč vím, že potrat je zlo. Je to člověk a byla jím od samého početí. Kdybych ji potratila, svět by tak přišel o nádhernou bytost,“ zdůrazňuje Anna Slaugh Richey, statečná žena vyrostlá z malé třináctileté hrdinky, která se proti mínění všech rozhodla zachránit dítě.

 

Se svolením převzato z informačního oběžníku HPŽ ČR 4/2013 - https://prolife.cz/?a=15&id=3