Diskrétní a utajený porod

Stránka se připravuje a doplňuje průběžně.  V podstránkách budou informace o utajeném a diskrétním porodu - pozor není to stejné!!!.

 

V současné době máme potvrzené informace z těchto zařízeních, která poskytují péči matkám v době před diskrétním či utajeným porodem (toto poskytují i některé Azylové domy - viz sekce https://www.nechsime.cz/azylove-domy/)

 

Kojenecké a dětské centrum,
zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, p.o.
Husova 402/15
757 01 Valašské Meziříčí

- jejich web: https://www.kuvm.cz/

z webu https://www.kuvm.cz/porody.htm citujeme: "Ženám, které chtějí své těhotenstvím před okolím utajit a dát dítě následně k adopci, nabízíme možnost pobytu několik měsíců před porodem v našem zařízení. Takto chceme pomoci ženám i nezletilým dívkám, které se z různých důvodů nemohou nebo nechtějí o dítě po porodu starat. Ženy přijímáme na jejich vlastní žádost. Při přijetí požadujeme občanský průkaz, rodný list, průkazku pojištěnce, těhotenskou průkazku a doklad o výši příjmů.
Při přijetí je s ženou sepsána podrobná zdravotní a rodinná anamnéza. Tyto informace jsou pak důležité při hledání vhodných budoucích osvojitelů pro dítě. Zjišťujeme důvody jejího rozhodnutí a nabízíme možnosti řešení její nelehké životní situace. Během pobytu je k dispozici lékař, psycholog a sociální pracovnice. Žena je seznámena s postupem umístění dítěte do náhradní rodinné péče.
Ženě či dívce zajistíme pravidelné gynekologické prohlídky na gynekologické ambulanci v blízkosti našeho zařízení či přímo v zařízení, kde porod bude probíhat. Porodník je informován o tom, že se bude jednat o diskrétní porod. V den porodu zajistíme převoz do porodnice. Po porodu se vrací žena zpět do místa svého bydliště. Následuje vyřizování všech záležitostí, týkajících se umístění dítěte do náhradní rodiny.
Za pobyt (stravu) žena platí 70 Kč denně s ohledem na její finanční situaci."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dětské centrum Jihočeského kraje, o. p. s.
Radomyšlská 336
386 29 Strakonice

https://www.dcjk.cz/

-pomáhají rodinám i těhotným či česrtvým maminkám v obtížné sociální situaci, nabízejí pobyt i zprostředkování tzv. diskrétního porodu a další služby